DESET PRAVIDEL OHLEDNĚ VLHKOSTI: 

Možná vás bude zaujímat…

1. Nejčastější typy ohledně vlhkosti, které se mohou dotýkat vaši domácnosti, jsou vlhkost z důvodu prosakování (týkající se izolace zdi a střechy domu) a kondenzace (z důvodu přebytku vzdušné vlhkosti).

2. Nazývá se to vzdušná vlhkost vzhledem k množství vodní páry ve vzduchu. Ta vzroste, když jsou vysoké teploty, na pobřežních oblastech, a významně zvýšují pocit tepla.

3. Optimální hodnoty vzdušné vlhkosti, kdy je si možné užívat příjemné prostředí, se nachází mezi 40-60%.

4. Uvnitř obytných a velkých prostor, vzdušná vlhkost roste v důsledku domácích činností. V domácnosti se vypaří kolem 5 až 10 litrů vody denně v důsledku činnosti jako jsou vaření, koupání nebo žehlení.

Když se teplý vzduch potká s chladnějším povrchem, sráží se, tj. kondenzuje. Toto se děje hlavně v zimě, když je venkovní teplota výrazně nižší než vnitřní.

5. Kondenzace se tvoří na dobře izolovaných oknech, oblastech špatně větraných nebo na zdech orientovaných na sever. Na všech těchto místech mohou vzniknout skvrny plísní, které časem poškozují domácnosti.

6. Vysoká vlhkost je také živnou půdou pro roztoče, malinké parazity, které se zavrtají do přikrývek, závěsů, koberců, polštářů a kterých je velmi obtížné se zbavit, pokud se neskoncuje se vzdušnou vlhkostí. A navíc, roztoče můžou působit na zdraví osob s alergiemi a dýchacími potížemi.

7. Další zřejmý dopad nadměrné vlhkosti v domácnosti je ošklivý zápach spojený s výše popsanými problémy. 

8. Zabránění nadměrné vzdušné vlhkosti je ten nejlepší způsob jak zabránit plísním, roztočům a skvrnám na zdi. Dobrý zděný obklad, dobra izolace oken nebo protiplísňová malba, jsou hlavní faktory k zabránění, aby nadměrná vlhkost pronikla do domu a škodila. Větraní izolovaných prostor a používání odvlhčujících výrobků pomůže denně zabránit přebytku vzdušné vlhkosti v domě, sklepě, karavanu nebo na plavidle. 

9. Zabránit a snížit vzdušnou vlhkost umožní užívat si zdravější prostředí a čistější domov. Navíc, kontrolování vlhkosti na optimální úroveň sníží množství alergenů v domácnosti, což pomáhá vyhnout se dýchacím potížím.

10. Dobrá kontrola vzdušné vlhkosti pomáhá také ušetřit za energie. Čím vyšší vlhkost, tím trvá déle vytopit dům a déle trvá pocit chladu. Snížením vlhkosti výrazně ušetříte na elektrickém topení nebo za ohřívače.

Výrobky HUMYDRY pomáhají kontrolovat vlhkost, a dosáhnout zdravé a příjemné prostředí díky svým krystalům chloridu vápenatého, který pohlcuje přebytek vzdušné vlhkosti a mění ji do tekuté podoby, kterou shromáždi uvnitř nádoby.